Eyüp Haydar Paralı

Açıklama

Profesyonel DJ’lik kariyerine 1999 yılında Babylon’da başladı. Dünyaca ünlü grupların ve DJ’lerin sahne aldığı Babylon’da performans öncesi ve sonrası çaldığı house setleriyle beğeni topladı.

Daha sonraları Anjelique, La Boom, Ulus 29, W Hotel, 360 Istanbul ve bunun gibi İstanbul gece hayatının kült kimligine burunmus bircok gözde kulübunde resident dj lik ve muzik direktorlugu gorevini ustlenmesinin yanisira pek çok event ve organizasyonda performans sergileyen dj, gece içerisinde pek çok müzik tarzını aynı atmosfer içerisinde değişik mix teknikleri ve mantığıyla harmanlayan kendine has bir stil geliştirdi.

2006-2008 yilinda City & Guilds - School Of London, Ileri Kayit Teknikleri ve Dijital Audio Operasyonlari branslarinda audio engineering (ses muhendisligi) egitimini tamamlayan Eyup, PD’ nin (Production Department) düzenlediği ve dünyaca ünlü isimlerin aynı sahnede buluştuğu (Marcus Schulz, Above&Beyond, Carl Cox, Dubfire, John Digweed, Sasha, Steve Angelo, vs..) Global Gathering, Electronica Festival Istanbul serileri ve ROUTE 2011 de sahnedeki yerini almıştır.

Ejoop alias i ile yayimladigi ilk produksiyon denemeleri; Flashover Recordings, Outta Limits, Phantom Recordings ve daha bircok plak sirketinden yayimlanarak basta Ferry Corsten olmak uzere, Jaydee (Plastic Dreams), Outwork, ve Delayers gibi isimlerden destek gordu.

Can Durmus ile bir araya geldikleri “Monosight” alias i altinda, underground melodilerin daha ağır bastığı progressive ve melodic house tarzlarinda prodüksiyonlarını kendi sahip olduklari Hollanda menşiyeli dijital plak şirketi 'Monovision Records’ da dahil diger pek cok uluslararasi plak sirketlerinden yayinlamaya basladilar.

Uluslararasi platformlarda Arturo, Ejoop ve Monosight olarak 3 farkli kulvarda produksiyonlarini yayimlayan Dj, ayni zamanda her sene Ekim ayinda duzenlenen, yuzbinlerce katilimci ile dunyanin en buyuk muzik etkinligi olarak kabul edilen Amsterdam Dance Event'te ulkesini basari ile temsil etmektedir.

Uzmanlıkları

Medya